• Twój koszyk jest pusty

PLAKATY

Plakat jest dla mnie przede wszystkim narzędziem artystycznej ekspresji. Medium, dzięki któremu można zakomunikować coś istotnego, opowiedzieć o problemach trapiących świat lub po prostu sprawić komuś odrobinę radości. 

- Nikodem Pręgowski

ORYGINALNE, SYGNOWANE PLAKATY

Wydawnictwo "Na przykład" to nie tylko książki. Specjalizujemy się w druku plakatów artystycznych. Kładziemy nacisk na projekty autorskie, które komunikują ważne dla nas idee. Plakaty "Na przykład" mogą stać się ozdobą salonu, ulubionej ściany, pokoju dziecięcego, biura i wszelkich innych wnętrz. Autorem naszych plakatów jest Nikodem Pręgowski - twórca uznany w tej dziedzinie sztuki. Jego projekty brały udział w wielu międzynarodowych i ogólnopolskich wystawach sztuki plakatu, m. in. w Belgii, na Białorusi, w Holandii, Chinach, Czechach, Ekwadorze, Estonii, Finlandii, Iranie, Peru, Rosji, Słowacji, Turcji, USA.
Plakaty Nikodema Pręgowskiego nagradzano na licznych konkursach i przeglądach, m. in. w konkursie Galerii Plakatu AMS (Polska), Golden Bee (Rosja), 4th Block (Ukraina), Shenzhen International Poster Festival (Chiny), czy Strelka Design Festival (Rosja) oraz na 26. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie, gdzie zdobył Nagrodę Publiczności za plakat "Masz wybór". W swojej pracy zawodowej skupia się na projektach realizowanych dla instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Zawsze podkreśla swój szczególny stosunek do plakatu, który traktuje jako uniwersalne medium komunikacji wizualnej i autoekspresji.

PRZEJDŹ DO SKLEPU