Rybolągi i niebojeże. Wyobraźnia dziecka
Informacje o wydaniu:

 • tytuł: Rybolągi i niebojeże. Wyobraźnia dziecka
 • tekst: Violetta Klugowska, Bernadeta Didkowska, Karol Klugowski, Anita Przybyszewska-Pietrasiak
 • ilość stron: 80
 • format: 21,6 x 30,3 cm
 • książka w twardej oprawie
 • ISBN 978-83-956255-4-1
 • data premiery: 12.11.2021

SZTUKA: KOMPETENCJE PRZYSZŁOŚCI.

Książka „Rybolągi i niebojeże. Wyobraźnia dziecka” jest stałą ekspozycją dziecięcej twórczości. 

To „muzeum” dziecięcych emocji, myśli, spontaniczności i szczerości wypowiedzi. Znajdziemy tutaj prawdę o małym człowieku, który z upływem lat, zapomina niekiedy o tym, co dawało mu wolność wypowiedzi i powody do zwierzeń.

Dzieciństwo przeminie, a sztuka pozostanie. W albumie obok licznych reprodukcji prac dziecięcej twórczości znajdują się wypowiedzi zaprzyjaźnionych z Autorką osób, które zechciały wzbogacić niniejszą publikację refleksjami na temat edukacji wizualnej na etapie elementarnym. 

Dzięki temu szerokiemu spojrzeniu na edukację plastyczną możemy nabrać przekonania, że dobrze zorganizowana pedagogika artystyczna jest szansą dla wielu młodych ludzi na odkrycie drogi do samorozwoju i odkrywania piękna sztuki.


PRZEJDŹ DO SKLEPU

_____

Legendarny Toruń.
Informacje o wydaniu:

 • tytuł: Legendarny Toruń 
 • tekst: Nikodem Pręgowski
 • ilustrator: Nikodem Pręgowski
 • ilość stron: 80
 • format: 21,5 x 28,6 cm
 • książka w twardej oprawie
 • nakład ręcznie numerowany
 • ISBN 978-83-956255-3-4
 • data premiery: 24.06.2021

W KAŻDEJ LEGENDZIE TKWI ZIARNO PRAWDY.

„Legendarny Toruń” to pasjonująca podróż w czasie. Dzięki niej poznacie dzieje Torunia od jego powstania w XIII wieku aż po czasy międzywojnia.

Dziewięć napisanych na nowo legend o Toruniu stało się pretekstem do opowiedzenia doniosłych wydarzeń, zaprezentowania miasta, sportretowania jego mieszkańców i przedstawienia postaci historycznych związanych z Toruniem.

Na kartach książki przeczytacie o powstaniu Torunia w sercu tajemniczego gaju Prusów. Zgłębicie regułę i zasady życia w zakonie krzyżackim. Poznacie recepturę sławnych pierników i sekret ich osobliwego kształtu. Dowiecie się o buncie mieszczan, zburzeniu zamku komturów krzyżackich i wielkiej powodzi, która dotknęła miasto w XV wieku. Zobaczycie, jakiego olśnienia doznał na Rynku Staromiejskim młody Mikołaj Kopernik i będziecie świadkami bohaterskiej obrony Torunia oraz zakazanej miłości w sercu miasta. Poznacie także historię wojsk balonowych stacjonujących w mieście po odzyskaniu niepodległości, którym pomagał... słoń!

Uzupełnieniem książki jest indeks postaci historycznych związanych z miastem.

Piękne ilustracje autorstwa Nikodema Pręgowskiego poruszą waszą wyobraźnię i pozwolą wam przeżyć niezapomnianą przygodę w wielobarwnym, tętniącym życiem Toruniu!


PRZEJDŹ DO SKLEPU


_____

Średniowieczny Toruń.
Instrukcja

Informacje o wydaniu:

 • tytuł: Średniowieczny Toruń. Instrukcja
 • autorki: Joanna Tosik, Magdalena Tosik
 • ilustrator: Nikodem Pręgowski
 • ilość stron: 40
 • format: 21,5 x 28,6 cm
 • książka w twardej oprawie; książka zawiera rozkładaną grę planszową oraz pionki do samodzielnego wykonania 
 • ISBN 978-83-956255-0-3
 • data premiery: 01.06.2020

INTERAKTYWNA KSIĄŻKA Z GRĄ PLANSZOWĄ

Książka „Średniowieczny Toruń. Instrukcja” to niezwykła podróż w czasie dla całej rodziny. Dowiedz się w jakich okolicznościach założono Toruń i jak wyglądało życie codzienne jego mieszkańców. Przed tobą pasjonująca lekcja historii. Dzięki niej odkryjesz fakty i ciekawostki, których nie znajdziesz w podręcznikach oraz zgłębisz najciekawsze aspekty funkcjonowania miasta w średniowieczu. Zrób zakupy na rynku, wypełnij swój życiorys aby zostać mistrzem piernikarstwa, wybuduj gotycki Dwór Artusa, zostań kapitanem statku handlowego, pożegluj Wisłą aż do morza i spróbuj swoich sił w niebezpiecznej przygodzie kupieckiej. Odkrywaj książkę na nowo po wielokroć, znajduj ukryte szczegóły i pomóż jej autorom odzyskać zagubione przedmioty.

Książka nominowana do nagrody Mądra Książka Roku 2020 dla dzieciKonkurs na najlepszą książkę popularnonaukową. 

Mądra Książka Roku to ekspercki konkurs, odbywający się od roku 2016, który stanowi wsparcie i wskazówkę dla czytelników poszukujących wartościowych lektur. Rynek wydawniczy w Polsce każdego roku zasypuje półki księgarń tysiącami tytułów. W powodzi nowych książek bardzo trudno wyszukać te wartościowe. Czasami dobrze jest zatem skorzystać z pomocy ekspertów, którzy z tego zalewu wyłowią dla odbiorców najciekawsze tytuły.


Więcej informacji o konkursie: madraksiazkaroku.pl
 oraz www.nauka.uj.edu.pl

PRZEJDŹ DO SKLEPU


_____

Wiersze z wyszukiwarki.
Informacje o wydaniu:

 • tytuł: Wiersze z wyszukiwarki
 • autorka: Marta Kępczyńska
 • ilustratorka: Marta Kępczyńska
 • ilość stron: 48
 • format: 17 x 21 cm
 • książka w twardej oprawie
 • ISBN 978-83-956255-2-7
 • data premiery: 10.12.2020

CZY POMYŚLELIŚCIE KIEDYŚ O TYM, ŻE WYSZUKIWARKA INTERNETOWA MOŻE SŁUŻYĆ DO PISANIA WIERSZY?

Wpiszcie dowolne słowo, a sztuczna inteligencja podpowie Wam zaskakujące, rozwinięcie. 

Bawcie się z całą rodziną i wspólnie stwórzcie tomik poezji. Czy wasze teksty będę frywolne, melancholijne, radosne, a może egzystencjalne? To zależy tylko od Waszej wyobraźni. 

Marta Kępczyńska wprowadzi Was w świat pięknie i dowcipnie zilustrowanych wierszy z wyszukiwarki. Zabawa ze słowami, poszukiwanie ukrytych metafor i znaczeń tekstu sprawią, że wiedza tajemna, jaką jest „analiza i interpretacja wiersza” staną się ekscytującą dla Was i dla Waszych dzieci podróżą do świata poezji.

PRZEJDŹ DO SKLEPU

_____

Anatomē.
Obserwować i rysować człowieka

Informacje o wydaniu:

 • tytuł: Anatomē. Obserwować i rysować człowieka
 • autor: Jan Pręgowski
 • ilość stron: 240
 • format: 16,5 x 24 cm
 • książka w twardej oprawie z obwolutą
 • nakład numerowany
 • ISBN 978-83-956255-1-0
 • data premiery: 23.11.2020

Anatomē. Obserwować i rysować człowieka Jana Pręgowskiego to książka zawierająca kompendium wiadomości z zakresu anatomii człowieka niezbędnych adeptom sztuki i artystom mającym ambicję interpretacji kreowanej przez nich postaci ludzkiej.

Autor przedstawia zarys rozwoju anatomii ogólnej, aż po wyodrębnienie w wiekach nowożytnych osobnego działu anatomii, znanego dziś jako anatomia plastyczna.

Powiązanie zagadnień anatomicznych z problematyką proporcji człowieka jest nie tylko wskazaniem na świadomość konstrukcji i struktury kreowanej postaci. Znajdziemy bowiem, w rozdziale drugim, opis wybranych systemów proporcji formułowanych i rozwijanych przez pokolenia wybitnych artystów, którzy tym samym łączyli sztukę z nauką.    

Innymi słowy, Anatomē. Obserwować i rysować człowieka, to barwna opowieść o tym, jak artyści i badacze, na przestrzeni wieków, dążyli do odkrywania sekretów ludzkiego ciała nie tylko dla samego poznania, ale i dla ujęcia wiedzy anatomicznej w praktyczne sposoby zawarte w traktatach, żeby wymienić tylko Cztery księgi o proporcjach Albrechta Dürera, czy De humani corporis fabrica Andreasa Wezaliusza.

Uzupełnieniem tekstu są 53 barwne tablice ukazujące w detalach szczegóły budowy kośćca i mięśni w ciele człowieka.

Niniejsza pozycja z powodzeniem może pełnić rolę nie tylko skryptu dla studentów wyższych szkół plastycznych, ale stanowić także zbiór wiadomości tematycznych dla artystów oraz szerszego grona zainteresowanych plastyką.

PRZEJDŹ DO SKLEPU


_____

ZAPOWIEDZI

Ekosafari

Ekosafari zabierze Cię w fascynującą podróż po biomach Ziemi. Dowiesz się jakie zwierzęta zamieszkują pustynię, las deszczowy, sawannę, las iglasty oraz liściasty, makię czy głębię oceanów, a nawet pustynię lodową. Odkryjesz co sprawia, że wiele spośród nich jest zagrożonych wyginięciem i jak możemy temu przeciwdziałać, by zachować bioróżnorodność naszej planety. Książka obfituje w ciekawe fakty o kilkudziesięciu gatunkach zwierząt i środowisku, w którym mieszkają.

Anatomē. Obserwować i rysować człowieka

Anatomia plastyczna od wieków jest w centrum zainteresowania artystów, dla których wiedza o budowie ciała ludzkiego jest nieodzownym narzędziem w obrazowaniu człowieka. Książka jest podręcznikiem skierowanym przede wszystkim do artystów oraz studentów uczelni artystycznych. Szeroki kontekst historyczny czyni z niej także barwną opowieść o tym, jak człowiek na przestrzeni wieków dążył do poznania sekretów naszego ciała. Książka wzbogacona jest kilkudziesięcioma barwnymi ilustracjami autorskimi, przedstawiającymi szczegóły anatomiczne człowieka. 

Kosmiczne kolizje

W kosmosie dochodzi do wielu nieprzewidzianych zdarzeń. Przyjmują one często formę spektakularnych, dynamicznych kolizji ciał niebieskich. W wyniku jednej z nich wyginęły dinozaury, a bieg ewolucji naszej planety zupełnie się odmienił. Poznaj efektowne kosmiczne katastrofy widziane oczami siedmioletniego chłopca.


Wiersze z wyszukiwarki

Czy pomyśleliście kiedyś o tym, że wyszukiwarka internetowa może służyć do pisania wiersz? Wpiszcie dowolne słowo, a sztuczna inteligencja podpowie Wam zaskakujące, rozwinięcie. Bawcie się z całą rodziną i wspólnie stwórzcie tomik poezji. Czy wasze teksty będę frywolne, melancholijne, radosne, a może egzystencjalne? To zależy tylko od Waszej wyobraźni. Marta Kępczyńska wprowadzi Was w świat pięknie i dowcipnie zilustrowanych wierszy z wyszukiwarki. Zabawa ze słowami, poszukiwanie ukrytych metafor i znaczeń tekstu sprawią, że wiedza tajemna, jaką jest „analiza i interpretacja wiersza” staną się ekscytującą dla Was i dla Waszych dzieci podróżą do świata poezji.


Słowobrazki

"Słowobrazki" to unikatowa, personalizowana książeczka stworzona przez naszych ilustratorów specjalnie dla Waszego dziecka. Na 24 stronach książki możemy pomieścić nawet do 60 słów, którymi komunikuje się ze światem Twoje dziecko. "Słowobrazki" to niezwykła pamiątka - prawdziwa kapsuła czasu, dzięki której nie zapomnicie zabawnych i śmiesznych wyrazów z najbardziej niezwykłych, pierwszych 3 lat życia Waszych pociech.

Legendarny Toruń

W każdej legendzie tkwi ziarno prawdy. "Legendarny Toruń" to pasjonująca podróż w czasie. Dzięki niej poznacie dzieje Torunia od jego powstania w XIII wieku aż po czasy międzywojnia. Dziewięć napisanych na nowo legend o Toruniu stało się pretekstem do opowiedzenia doniosłych wydarzeń, zaprezentowania miasta, sportretowania jego mieszkańców i przedstawienia postaci historycznych. Na kartach książki przeczytacie o powstaniu Torunia w sercu tajemniczego gaju Prusów. Zgłębicie regułę i zasady życia w zakonie krzyżackim. Poznacie recepturę sławnych pierników i sekret ich osobliwego kształtu. Dowiecie się o buncie mieszczan, zburzeniu zamku komturów krzyżackich i wielkiej powodzi, która dotknęła miasto w XV wieku. Zobaczycie, jakiego olśnienia doznał na Rynku Staromiejskim młody Mikołaj Kopernik i będziecie świadkami bohaterskiej obrony Torunia oraz zakazanej miłości w sercu miasta. Poznacie także historię wojsk balonowych stacjonujących w mieście po odzyskaniu niepodległości. Uzupełnieniem książki jest indeks postaci historycznych związanych z miastem. Piękne ilustracje poruszą waszą wyobraźnię i pozwolą wam przeżyć niezapomnianą przygodę w wielobarwnym, tętniącym życiem Toruniu.