Nominacja do nagrody Mądra Książka roku 2020.

Nasza książka "Średniowieczny Toruń. Instrukcja" Joanny Tosik, Magdaleny Tosik i Nikodema Pręgowskiego (ilustracje) została nominowana do nagrody Mądra Książka Roku 2020 dla dzieci. Konkurs na najlepszą książkę popularnonaukową!

Sredniowieczny_Torun_front_cover_M_K_R_2020png


Mądra Książka Roku to ekspercki konkurs, odbywający się od roku 2016, który stanowi wsparcie i wskazówkę dla czytelników poszukujących wartościowych lektur. Rynek wydawniczy w Polsce każdego roku zasypuje półki księgarń tysiącami tytułów. W powodzi nowych książek bardzo trudno wyszukać te wartościowe. Czasami dobrze jest zatem skorzystać z pomocy ekspertów, którzy z tego zalewu wyłowią dla odbiorców najciekawsze tytuły.

W tegorocznym konkursie wyłonione zostaną zwycięskie książki w kilku kategoriach – książka roku dla dorosłych, książka roku dla dzieci i najlepsza książka w opinii społeczności akademickiej UJ, a także książka szczególnie polecana przez redaktorów portalu Mądre Książki. Przyznana zostanie także nagroda internautów i czytelników Gazety Wyborczej.

Wszystkie książki już wkrótce będzie można nabyć w krakowskiej księgarni De Revolutionibus Books&Cafe, która partneruje konkursowi.

Konkurs organizowany przez serwis internetowy Mądre Książki oraz Uniwersytet Jagielloński i odbywa się w ramach Copernicus Festival. Więcej informacji o konkursie: madraksiazkaroku.pl oraz www.nauka.uj.edu.pl.